\
Marketing internetowy

Reklama dawniej

Do powstania internetu i jeszcze parę lat później, reklama rządziła się swoimi prawami. Najlepszą inwestycją były ulotki dostarczane do mieszkań oraz krótkie spoty telewizyjne w przerwie między programami. Reklama w radiu, bilbordach oraz innych metodach dotarcia jak gazeta to królowie ubiegłych lat.

 

Od powstania internetu

Na początku warto było mieć stronę internetową jeśli prowadziło się jakąś działalność. Dziś to samobójstwo jak nie posiadasz strony z ofertą w sieci. Reklama internetowa na początku opierała się na zaistnieniu na wysokich pozycjach w wyszukiwarkach internetowych. Jednak z czasem rozwinęły się następne formy marketingu. Powstały reklamy w wyszukiwarkach, banery reklamowe zamieszczane na stronach, a następnie powstał mass mailing.

 

Dziś to całkiem inna bajka

Dzisiejsza reklama to skomplikowany mechanizm. Treści przygotowywane przez psychologów i speców od wywierania wpływu na odbiorcę. Odpowiednio dobrane kolory, sceneria oraz muzyka. To wszystko sprawia że jesteśmy bardziej skłonni kupić produkt mimo że nie potrzebujemy go. Sam mailing również się rozwinął. Doszło do stworzenia nowej gałęzi reklamy o nazwie re-marketing. Całkiem nowa dziedzina zajmująca się odzyskiwaniem utraconych potencjalnych kupujących.

 

Przeczytaj również:

Certyfikat Wiarygodna Firma

Własne biuro prasowe