\
Wymarzony urlop z dziećmi nad morzem w Dziwnowie

Urlop nad morzem z dziećmi? Odwiedź Dziwnów.


Planujecie wakacje, chcecie spędzić urlop z dziećmi nad polskim morzem? Przyjeżdzajcie do Dziwnowa. Piękne i wyjątkowe położenie, szerokie plaże, odpowiedni mikroklimat i uzdrowiskowy charakter. W takim miejscu nie można się nudzić.


Dziwnów jest otoczony kilkoma różnymi akwenami: morzem, zalewem i rzeką, co daje szerokie możliwości uprawiania sportów wodnych. Pierwsze lekcje windsurfingu, nurkowania na pewno ucieszą twoje dzieci. Szerokie, piękne, zadbane i czyste plaże przyciągają spragnionych kąpieli słonecznych i morskich.

Dziwnów to idealne miejsce na urlop z dziećmi nad morzem. Liczne atrakcje sprawią, że dzieciaki na pewno zapamiętają takie wakacje.


Dziwnów jest miastem portowym. Bez problemu zabierzesz pociechy na rejs statkiem po morzu i tylko od waszej wyobraźni zależy czy będziecie piratami, czy odkrywcami nowych kontynentów. Plaże i brzeg morza dają nieograniczone możliwości prowadzenia badań natury. Twoje dziecko nauczy się jakie ryby żyją w Bałtyku. Z radością będzie szukać bursztynów i zbierać muszle. A to przecież najlepsze pamiątki z urlopów nad polskim morzem. Na spragnionych wrażeń cały sezon czeka wesołe miasteczko.


Gdzie, jak nie nad morzem skosztujecie najlepiej przyrządzonych i świeżych ryb prosto z połowu. Podczas urlopu nad morzem w Dziwnowie musicie zabrać dzieci na most zwodzony. Potem koniecznie trzeba iść na spacer użytkiem ekologicznym “Martwa Dziwna”. To stare, naturalne ujście rzeki dziwny, które stanowi doskonały przykład zmian zachodzących w naturze.


Miłośnicy rowerów mogą zaplanować urlop nad morzem z dziećmi połączony z wycieczkami ścieżkami rowerowymi. Dobrze rozbudowana infrastruktura rowerowa przez gminę Dziwnów pozwala na zmianę perspektywy. Możecie też urządzić sobie rodzinne wędkowanie. Okoń, płoć, krąp, leszcz, węgorz, boleń, krasnopiórka, lin, szczupak, sandacz, flądra turbot, śledź, łosoś, jazgarz zapewnią doskonałą szkołę znajomości ryb. Wędkować można niemal w każdym miejscu Zalewu Kamieńskiego, rzeki Dziwny, jeziora Martwa Dziwna oraz Bałtyku.


22% powierzchni Dziwnowa to także lasy, dzięki czemu oprócz kuracji jodem macie możliwość szerszego obcowania z naturą i korzystania z wyjątkowego mikroklimatu.


Jeśli jeszcze zastanawiasz się gdzie nad morzem spędzić urlop z dziećmi Dziwnów na pewno jest odpowiedzią na wszystkie twoje pytania.