\
Co to takiego jest piercing ?

Piercing coraz popularniejszy w Łodzi


Zastanawiam się nad zrobieniem sobie kolczyka w pępku. Szukam w Łodzi studia piercingu i jak się okazuje jest w czym wybierać.
Piercing to forma ozdabiania ciała polegająca na przekłuciu ciała w określonych, zazwyczaj specyficznych, miejscach. W nakłute miejsce wprowadza się kolczyk. Piercing robi się coraz popularniejszy wśród łódzkiej młodzieży. Jednak, aby móc dokonać takiego nakłucia trzeba mieć zgodę rodziców.

Miasto artystów


Łódź jako miasto artystów od wielu lat ma studia tatuażu, w których spokojnie możemy zrobić piercing. Jednak jest to na tyle nietypowe nakłuwanie ciała, że nadal wzbudza kontrowersje. Piercing Łódź ze względu na radykalne nakłucia i miejsca nakłuć określany jest też modyfikacją ciała. Tutaj przekłuwa się język, pępek, nos czy miejsca intymne.
Czemu ludzie w taki sposób ozdabiają, a dla innych okaleczają swoje ciała? Część robi to z potrzeby zwiększenia swojej atrakcyjności i pewności siebie. Inni, bo chcą być trendy, chcą się wyróżnić i zwrócić na siebie uwagę. Dla niektórych kolczyk to sposób na bycie sexy i nadzieja na przyciągniecie partnera. Jest też grupa osób, które naśladują swoich idoli: aktorów, gwiazdy muzyki. W piercingu można też odnaleźć sposób na wzmocnienie doznań seksualnych, co często kieruje osobami, które decydują się na kolczyki w miejscach intymnych. Warto jednak pamiętać, że o ile przekłuwanie okolic intymnych u kobiet jest bezpieczne, o tyle u mężczyzn może powodować zaburzenia czynności fizjologicznych.

Kolczyki w różnych miejscach


Jeśli zdecydujesz się na kolczyk w innym miejscu niż uszy poszukaj dobrego studia piercingu w Łodzi. Warto też popytać o opinie na temat samych piercerów. To musi być osoba wykwalifikowana. Piercing w Łodzi realizuje m.in. Łódzkie studio tatuażu artystycznego.
Piercing powinien być wykonywany w sterylnych warunkach i przy pomocy odpowiedniego sprzętu, aby zminimalizować ryzyko zakażenia wirusem zapalenia wątroby czy gronkowcem. Do świeżyć przekłuć używa się materiałów z tytanu lub bioplastu. Nie zawierają składników powodujących reakcje alergiczne. Niestety gojenie w dużym stopniu zależy od organizmu i jego zdolności do regeneracji, dlatego ważne jest, aby szczególnie uważnie dbać o ranę po nakłuciu.
Zanim zdecydujesz się ostatecznie na piercing odwiedź jakieś studio w Łodzi i pogadaj z ekipą. Rozwiej wszystkie wątpliwości.