\
Najlepszy wypoczynek nad jeziorem Bukowo

Wypoczynek


Czujesz się przemęczony, czujesz, że nic Ci się nie chce? Nie jestem, co prawda, lekarzem, ale doskonale wiem, czego Ci trzeba. Twoje problemy rozwiąże wypoczynek nad jeziorem Bukowo.

Kilka informacji


Zbiornik wodny Bukowo jest jeziorem przybrzeżnym, słonowodnym, znajduje się blisko Darłowa. Prawdopodobnie kiedyś było zatoką, jednak w wyniku ciągłej i nieustającej pracy morza, fale naniosły piasek i warstwy osadów, które oddzieliły zatokę niemal całkowicie od Morza Bałtyckiego, za pomocą mierzei. Dzięki temu, że tak się stało, teraz możemy wyjeżdżać na wypoczynek nad jeziorem Bukowo. Jedyne połączenie jeziora z morzem to Kanał Szczuczy. Średnia głębokość jeziora Bukowo to 1,8 m, a jego powierzchnia to około 1700 ha. Fauna i flora jeziora i jego okolic reprezentuje gatunki marskich zwierząt i roślin. Dodatkowo, więc wypoczynek nad jeziorem Bukowo jest interesujący, ze względu na możliwość obserwowania pięknej, unikalnej przyrody. Dookoła Bukowa rozpościera się strefa ochronna.

Dla turystów


Coraz więcej ludzi odwiedza jezioro, wypoczynek nad jeziorem Bukowo pozwala na obcowanie z przyrodą, możliwość kąpieli w słonej wodzie i odpoczynek w spokoju i ciszy. Można wynająć tam śliczne, drewniane domki letniskowe, niedrogo, nad brzegiem jeziora i blisko morza. Niedaleko ośrodka wczasowego znajduje się jadłodajnia, serwująca pyszne, sycące posiłki. W domkach znajdziemy w pełni wyposażoną kuchnię, telewizor, kuchenkę, lodówkę, czajnik bezprzewodowy. Domki znajdują się w miejscowości Bobolin. Do morza jest niezwykle blisko, tylko 200 m. W okolicy znajdziemy mnóstwo atrakcji m. in. jezioro Bukowo, rejsy wycieczkowe po jeziorze, piękną promenadę spacerową, przystań żeglarską, miejsca do wędkowania, szkółkę windsurfingu i stadninę. Bliziutko Bobolina znajdują się kurorty Darłowo i Dąbki. Niedaleko domków letniskowych mieści się plac zabaw dla dzieci i parking dla gości ośrodka wczasowego. Jest tu także miejsce na ognisko i na grilla. Ceny wahają się w zależności od terminu, od 130 do 320 zł za pięć dni a pięć osób.