\
Prawo jazdy jest bardzo potrzebne w życiu

Nauka jazdy Częstochowa


Większość szkół specjalizujących się w kursach przygotowujących do zdania egzaminu państwowego na prawo jazdy dysponuje nowymi i dobrze sprawującymi się samochodami marki Suzuki. Niektóre z nich są jednak bardzo wysłużone, co za tym idzie nie przygotowują nas odpowiednio do egzaminu praktycznego w Wojewódzkim Ośrodku Szkolenia Kierowców. Przed wyborem odpowiedniego ośrodka nauki jazdy w Częstochowie należy zrobić odpowiednie rozeznanie wśród szkół, aby trafić do jak najlepszej. Tylko to zmaksymalizuje nasze szanse na pozytywne zaliczenie egzaminu, który może okazać się dla wielu ludzi bardzo trudnym zadaniem.

Potrzebne dokumenty


Jakie dokumenty trzeba złożyć, aby móc przystąpić do nauki jazdy? Pierwszą czynnością, który każdy mieszkaniec Częstochowy musi wykonać to założenie profilu kursanta w miejscowym Starostwie Powiatowym. W profilu tym bezwzględnie muszą znaleźć się badania lekarskie wykonane przez osobę do tego uprawnioną, wniosek oraz kopię dowodu osobistego. Po wykonaniu tych czynności osoba taka może zapisać się w ośrodku szkolenia kierowców. Ceny nauka jazdy w Częstochowa wahają się od 1000 do 1700 złotych, w zależności od intensywności kursu oraz od samej szkoły.

Egzamin państwowy


Po pomyślnym ukończeniu kursu w wybranej przez nas szkole jazdy przyszedł czas na zapisanie się na egzamin teoretyczny w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Odnośnie tego etapu w polskim prawie istnieje wiele kontrowersji, gdyż przepisy te ulegają ciągłym zmianom. Po zaliczonej teorii osoba ubiegająca się o prawo jazdy może zapisać się w końcu na egzamin praktyczny. Koszty tej części są różne w zależności od miasta są różne, w Częstochowie wynoszą około 110 złotych.

Po pozytywnym zdaniu egzaminu praktycznego już za kilka dni możemy cieszyć się swoim prawem jazdy. Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych po kilku dniach od otrzymania informacji o wyniku naszego egzaminu odsyła gotowy dokument do Starostwa Powiatowego w Częstochowie, które teraz tylko czeka na nasz odbiór. Całość procedury przeważnie trwa do 3 miesięcy.