\
Drewniane łóżko dla dziecka

Czym jest dla nas sen ?

Każdy organizm do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje snu. Każdy z nas powinien odpowiednio się wysypiać, zwłaszcza młodzi ludzie, dzieci, nastolatki. Oni potrzebują więcej snu, niż każdy przeciętny człowiek, bo nie raz nawet i 9 godzin snu, do optymalnego funkcjonowania w dniu następnym. Dorosłemu wystarczy już nawet tylko 6 godzin, choć wskazane jest nieco więcej.

 

Sen jest czymś, co doładowywuje naszą energię. Pozwala nam się zrelaksować, odprężyć i wstać silniejszym. To prawdziwe lekarstwo na ciężkie dni. Nawet popołudniowa drzemka potrafi przywrócić nam energię i poprawić humor.

 

Otoczka

Wszystkiemu staramy się nadać jakąś otoczkę, coś co jest charakterystyczne dla danej czynności. Na przykład sen jest zazwyczaj kojarzony z łóżkiem i odwrotnie – łóżko kojarzone jest ze snem. Na prawdę dbamy i zabiegamy o to, aby łóżko było jak najbardziej przygotowane na tak błahą czynność jaką jest sen.

 

Istnieje powiedzenie "Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz". Coś w tym jest i wielu ludzi bierze te słowa do siebie i dosłownie i w przenośni. Dlatego wielu ludzi dba o swoje łóżko, aby lepiej mogli się wyspać. Jeszcze inni chodzą po prostu wcześniej do łóżka aby dłużej sobie pospać.

 

Łóżka dla najmłodszych

Najmłodsi będą mogli przed swoimi kolegami poszczycić się na prawdę gustownymi, drewnianymi łóżkami na wymiar, w różnych wzorach. Jest tu sporo łóżek w kształcie samochodów, sportowych jak i specjalnych pojazdów. Znajdą się też statki pirackie, ciężarówki, piękne karoce dla dziewczynek, czy łóżka w kształcie muszli.

 

Istnieje większa szansa na to, że dziecko będzie i wyspane i zadowolone, kiedy będzie zasypiać i się budzić w swoim wymarzonym łóżku, drewnianym i pięknie wzorującym pojazd lub coś innego, niż w zwykłym, nudnym i zapewne nie wygodnym łóżku. Przyznacie sami, że warto sprawdzić ten fakt