\
Konwersacje z języka Angielskiego

Konwersacje, czyli jak zostać poliglotą

 

Znajomość co najmniej jednego języka obcego jest elementem niezbędnym do swobodnego poruszania się na rynku pracy. Szczególnie, jeśli nasze ambicje sięgają wyżej niż stanowiska liniowe. Znajomość angielskiego to już podstawa. Chociaż porozumiewamy się coraz lepiej w dalszym ciągu wiele osób ma problemy. Sposobem na poprawienie poziomu znajomości języka są regularne konwersacje z języka angielskiego.

 

Konwersacje z języka angielskiego mogą być realizowane na różne sposoby. Studenci przyjeżdżający na pogramy wymiany chętnie uczą się języka polskiego, a w zamian oferują pomoc w nauce innego języka obcego. To świetny sposób na naturalne konwersacje np. z języka angielskiego przy kawie. Konwersacje z języka z native speakerem oferują wszystkie szkoły językowe.

 

Native speaker to osoba, dla której językiem ojczystym jest język, którego uczy. Zdarza się też, że native zna język biegle na tym poziomie, wtedy pochodzenie nie jest elementem warunkującym bycie nauczycielem. Podobnie usługi native są dostępne na wolnym rynku, gdzie umawiasz się bezpośrednio. Ta droga pozwoli ci zaoszczędzić do 15% na cenie lekcji. W bezpośrednim kontakcie masz możliwość negocjacji przy większej liczbie godzin, a sam native unika pośrednika w postaci szkoły, która oprócz pensji dla niego musi utrzymać przecież całą strukturę.

 

Koszty nauki języka można obniżyć też korzystając z lekcji on-line lub przez skype. Tutaj również coraz częściej możemy korzystać z konwersacji z języka angielskiego i innych języków. Sposobów i metod nauki języków jest kilka, a może nawet kilkanaście. Każdy musi dobrać metodę najlepszą dla siebie i swoich możliwości.

 

Mimo wszystko konwersacje to najbardziej naturalny sposób obycia z językiem w codziennych sytuacjach. Podobnie jak obozy językowe czy wyjazdy do pracy, kiedy nie mamy wokół naszych rodaków, a na co dzień styczność z tak zwanym żywym językiem obcym. Jeśli chcesz szlifować znajomość angielskiego, albo uświadomiłeś sobie, że dużo zapomniałeś konwersacje z języka angielskiego są zdecydowanie dla ciebie.