\
Co we Wrocławiu

Wrocławskie apartamenty


Stolica województwa dolnośląskiego to wiele budynków apartamentowych, które zlokalizowane są przeważnie w śródmiejskiej części miasta. Apartamenty w centrum Wrocławia oferują przeważnie doskonałą lokalizację, gdyż wiele z nich położonych jest w okolicach Starego Miasta. Ogromną zaletą jest także dogodne połączenie komunikacyjne, gdyż bez problemu z centrum miasta można dostać się do innych dzielnic Wrocławia w mniej niż pół godziny.
Kolejną zaletą apartamentów jest ich koszt, ponieważ z reguły jest dużo niższy od konwencjonalnych i ciasnych pokoi hotelowych. Osobiście polecam te zlokalizowane przy Rynku we Wrocławiu oraz przy ulicy Świętego Mikołaja. Ich wykończenie i standard zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów, a dostępność wszystkich usług pod ręką sprawi, że zapomnicie o zwykłych hotelach i na kolejne pobyty będziecie wybierać korzystniejsze oferty, jakich nie mogą zaproponować drogie hotele. Polecając apartamenty w centrum Wrocławia dla swoich znajomych można również uzyskać świetne zniżki, więc według mnie wybór jest bardzo prosty.

Co robić we Wrocławiu?


Te ponad półmilionowe miasto, oprócz atrakcyjnych apartamentów do wynajęcia oferuje wiele innych, ciekawych przeżyć. Wrocław jest przez wiele osób nazywany najpiękniejszym miastem w Polsce, a według mnie nie są to słowa rzucone na wiatr. Do najciekawszych zabytków, które można tu zobaczyć zaliczyć należy Stary Ratusz na wrocławskim rynku, którego niektóre elementy mają już niemal 700 lat. Wartym odwiedzenia jest także zaprojektowana przez Maxa Berga i wybudowana w 1913 roku Halę Stulecia, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Będąc we Wrocławiu nie można też zapomnieć o najstarszej jego dzielnicy, a mianowicie o Ostrowie Tumskim, która położona jest przy rozgałęzieniach rzek Oławy, Ślęzy i Widawy. W tej części miasta znajduje się również wiele ciekawych zabytków wartych uwagi. Niektóre stare kamienice są również przekształcone na nowoczesne apartamenty, więc jeśli do gustu przypadnie Ci właśnie ta dzielnica miasta, bez obaw znajdziesz tu przytulne miejsce noclegowe.