\
Wybór odpowiedniej sali na chrzciny

Chrzciny Tychy


Wiele młodych i szczęśliwych małżeństw, którym niedawno urodziło się dziecko poszukują odpowiedniego i eleganckiego miejsca do zorganizowania chrzciny Tychy. W tym prawie sto trzydziestotysięcznym mieście nie brakuje stworzonych do tego miejsc w przystępnej cenie.
Jednym z takich miejsc, w którym osobiście zorganizowałem już chrzciny dwójki swoich dzieci była restauracja mieszcząca się w Tychach przy ulicy Katowickiej 221 o nazwie ArtHostel. Przystępna cena, duża i ładnie wystrojona sala, miła obsługa oraz przepyszne dania to coś, czego w tym miejscu możemy być pewni. Dodatkowym atutem tego miejsca jest jego położenie z dala od miejskiego zgiełku, w cichej i spokojnej okolicy. Serdecznie mogę polecić te miejsce wszystkim jeszcze niezdecydowanym, świeżo upieczonym rodzicom, którzy marzą o wystawnej, lecz niedrogiej uroczystości.

 

Wybór terminu


Pamiętając o organizacji chrzciny Tychy należy pamiętać o wcześniejszym zarezerwowaniu terminu sali, w której odbędzie się przyjęcie oraz oczywiście kościoła. Według polskiego prawa kościelnego chrzciny mogą odbywać się przez cały rok, jednak trzeba pamiętać, że każda parafia ma własne zwyczaje. W moim osiedlowym kościele sakrament ten przyjmowany jest jedynie raz w miesiącu, w drugą niedziele każdego miesiąca. Należy mieć to na uwadze przy wyborze odpowiedniego dnia oraz przy rezerwacji restauracji bądź sali.

 

Rodzice chrzestni


Nie zapominajcie też o najważniejszych sprawach formalnych dotyczących samego chrztu! Rodzicem chrzestnym powinien być praktykujący katolik, co w obecnych czasach staje się coraz większą rzadkością. Pamiętajmy też, że osoba taka musi być na tyle odpowiedzialna, aby sprostać zadaniu, jakim jest bycie matką lub ojcem chrzestnym. W Tychach często widzi się rodziców chrzestnych świeżo po bierzmowaniu, jednak osobiście serdecznie odradzałbym takich praktyk. Człowiek, który dopiero co ukończył 16 rok życia nie jest jeszcze osobą na tyle odpowiedzialną, aby sprostać wymaganiom, jakim niesie za sobą bycie rodzicem chrzestnym. Wybierzmy go z rozwagą, gdyż jest to decyzja na całe życie.