\
Darmowe kino online

Dawniej płaciliśmy za oglądanie filmów w internecie

Gdy powstały pierwsze usługi dzięki którym mogliśmy oglądać filmy bez wychodzenia z domu, musieliśmy za tą dobroć płacić. Przez długi czas postronni ludzie zarabiali krocie w zamian za pomoc internautom w oglądaniu ich ulubionych filmów na własnym komputerze. Koszty takiego domowego kina były znacznie niższe niż prawdziwe kino czy nawet wypożyczalnia kaset. Doszło nawet do tego że bez konkurencji były portale VOD renomowanych firm dostarczających internet i telewizję kablową do odbiorców.

 

Zmiany w kinach internetowych

Wraz z wzrostem dostępu do oprogramowania pozwalającego na transfer strumienia video pomiędzy serwerami przybywało osób które chciały posiadać własną stronę która umożliwia znajomym oglądanie filmów. W pewnym momencie dumping cen dostępu do usługi spadł do wartości 1 zł za film. W tym momencie płatność za pomocą SMS Premium, najpopularniejszej metody płatności w tym biznesie, przestała być skuteczna. Wartości SMS-ów oraz prowizje które są nakładane przez pośredników i operatorów skutecznie wykluczają tą formę płatności poniżej 1 zł.

 

Darmowe kino internetowe

Idąc z duchem czasu po płatnych portalach powstały miejsca w których całkowicie za darmo można oglądać filmy. Darmowe kino internetowe stało się bardzo powszechne. Portale które do niedawna były na pierwszym miejscu dziś świecą pustkami i nie przynoszą już takich dochodów swoim właścicielom jak kiedyś.