\
Ziołowe propozycje lecznicze

Okres chorobowy

Ostatnio nie najlepiej się czujesz? Zastanawiasz się, skąd bierze się ból brzucha, wzdęcia, apatia, brak energii, chroniczne zmęczenie? Może to brak słońca, w końcu mamy zimę, a może brak witamin i minerałów? Na te i podobne pytania pomogą Ci znaleźć odpowiedzi książki zielarskie Elbląg to miasto, w którym znajduje się wiele aptek, nasz sklep, jednak, nie jest apteką, to sklep medyczno-zielarski. Oznacza to, że u nas oprócz lekarstw, odżywek dla sportowców, suplementów diety, preparatów ziołowych, suszonych ziół, kosmetyków, zdrowych przypraw itp., znajdziesz także książki zielarskie Elbląg mieści się nasza siedziba.

 Propozycja książki

 

Jedną z naszych książek zielarskich w Elblągu dostępnych, jest pozycja zatytułowana „Po zdrowie z ziołami” Stefanii Korżawskiej, w której autorka wyjaśnia w jaki sposób możemy wzbogacić naszą kuchnię zdrowymi, ziołowymi dodatkami. Pamiętajmy, że zanim w okresie renesansu kupcy przywieźli do naszego regionu Europy zamorskie przyprawy, musieliśmy bazować na tym, co mamy na naszych ziemiach, na rodzimych ziołach, które okazywały się doskonałymi przyprawami. Kolejną niezwykle ciekawą pozycją w naszym księgozbiorze książki zielarskie Elbląg, w naszej siedzibie, jest książka autorstwa Ojca Andrzeja Czesława Klimuszko, znanego eksperta z dziedziny ziołolecznictwa, pod tytułem: „Wróćmy do ziół leczniczych”. W swojej książce ojciec Klimuszko przekonuje, że przy pomocy ziół można znacznie poprawić nasze samopoczucie i że rośliny lecznicze w nieoceniony sposób wspomagają leczenie chorób.

 Ziołolecznictwo czy to dobre?

 

Ziołolecznictwo, to w pewnym sensie, powrót do medycyny ludowej, przecież, jeszcze sto lat temu, dostęp do lekarstw na wsiach był mocno ograniczony i mieszkańcy małych miejscowości nie mieli innego wyjścia, jak tylko próbować leczyć swoje dolegliwości za pomocą dostępnych środków, czyli dzikich roślin, rosnących w każdym lesie, na każdym polu, zagajniku, między, czy w ogrodzie. Niektóre z tych roślin zachowały swój status ziół leczniczych do dzisiaj, np. pokrzywa, nagietek, mniszek lekarski, mięta.