\
Tanie zabawki z drewna

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, co kupić swojemu dziecku pod choinkę, czy na urodziny ? Jedziesz w odwiedziny do kuzynów i nie wiesz, co kupić im dzieciom ? Kup mu zabawkę, tylko jaką ?

 

Tanie Klasyki

Może by kupić dziecku jakąś super wypaśną zabawkę z milionem różnych funkcji, którą się bawić będzie przez 15 minut i odłoży ją na półkę ? Przyznaj szczerze, że to niezbyt optymistyczna wizja, jednak jakże prawdziwa. Wiele dzieci bowiem tak robi. Tutaj można wysnuć taki ciekawy wniosek – że im zabawka ma więcej funkcji, tym krócej się nią dziecko bawi. Jak zatem tego uniknąć ??

 

Kup mu klasyczną i tanią zabawkę z drewna.

Chyba wielu z nas kiedyś chociaż raz bawił się takową. Takie są o tyle ciekawe, że bardzo często są przeciwieństwem zabawki nowoczesnej. Te nie mają zbyt wielu funkcji, nie ma mechanizmów (a jak już są, to są to takie proste mechanizmy, że aż piękne). Brzmi to trochę odpychająco przyznacie. Ale właśnie to pobudza wyobraźnie dziecka i sprawia, że zabaweczka taka jest ciekawa sama w sobie. Tutaj głównym ograniczeniem jest wyobraźnia naszej pociechy, a jak wiadomo te mają jej bardzo dużo.

 

Tutaj zachodzi natomiast taka zależność, że im młodsze dziecko, tym ma większe pokłady wyobraźni (oczywiście są od tej reguły wyjątki). Dlatego też te będą się dłużej tymi zabawkami bawić. Ale i nieco starsze smyki znajdą tu coś dla siebie.