\
Wiarygodność wirtualnych walut nadszarpnięta

Wirtualna waluta bitcoin.

Bitcoin to wirtualna waluta (krypto waluta), która do świata internetu została wprowadzona w 2009 roku przez Satoshi Nakamoto. Bitcoin to jednostka przeliczeniowa która formułuje Bitmonety. Te zaś można przechowywać na swoim komputerze w postaci pliku który jest naszym portfelem. Kopia kontrolna znajduje się w głównym programie PTP który zlicza wszystkim użytkownikom wydobyte Bitcoin. Aby wydobywać Bitcoin należy użyczyć czasu pracy swojego komputera.

 

Jak wydobywać Bitcoin ?

Aby stać się szczęśliwym posiadaczem Bitcoin należy pobrać i zainstalować odpowiedni program dzięki któremu użyczymy czasu pracy naszego procesora graficznego do przeliczeń projektu. Satoshi Nakamoto pracuje dla wielu firm którym potrzebna jest ogromna moc obliczeniowa do przeliczania danych.

 

Jaki komputer do wydobywania Bitcoin ?

Aby sprawnie wydobywać Bitcoin należy mieć porządną kartę graficzną z dużą ilością pamięci ram. Laptopy nie mają takich osiągów jak komputery stacjonarne w których można zainstalować dwie karty graficzne i połączyć je w macierz. Są osoby które w miarę wydobycia wirtualnej waluty, budują macierz złożoną z kilku komputerów. Takie zestawy potrafią już liczyć po 12 maszyn. Osoby budujące takie macierze wiążą swoje życie z zarabianiem na wydobyciu wirtualnej waluty.

 

Czarne chmury nad wirtualną walutą.

W ostatnich miesiącach nastąpiło kilka zdarzeń które doprowadziły do spadku wartości wirtualnej waluty i nadszarpnięcia jej wiarygodność. Na początku stycznia w dziwnych okolicznościach zmarła Pani prezes giełdy internetowej która obsługiwała dużą część portfeli Bitcoin. Pod koniec Lutego z sieci wyparowała kolejna giełda Mt. Goxa , jedynie w krótkim komunikacie zarządcy giełdy podali że nie mogą dalej prowadzić handlu wirtualną walutą. Przez takie zdarzenia wartość Bitcoin spadła o 40 %. Pytanie co dalej z wydobywaniem wirtualnych pieniędzy, każdy musi sam podjąć decyzję czy warto dalej inwestować czas ten sposób pozyskiwania pieniędzy.